BizTalk Utilities CV ,   Jobs ,   Code library
 
Go to the front page to continue learning about XML or select below:

Contents

ReBlogger Contents

Previous posts in WSCF/WCF

 
 
Page 2246 of 21350

Listopadový .NET Zpravodaj

Blogger : MSDN Blogs
All posts : All posts by MSDN Blogs
Category : WSCF/WCF
Blogged date : 2008 Nov 06

Pro naše vývojáre, softwarové architekty a IT odborníky je pripravován lokální e-mailový zpravodaj o architekture a vývoji .NET aplikací. Vychází v elektronické podobe jednou mesícne v ceském jazyce jako lokální MSDN Newsletter. Pokud nejste k jeho odberu prihlášeni, je možné tak ucinit na této adrese.

Listopadové císlo vyjde príští týden, prinášíme vám na proto na našem blogu alespon jeho úvodník.

Na PDC 2008 to opravdu stálo za to

Bežné vývojárské konference se konají vetšinou každý rok. Professional Developer Conference však ne. Tentokráte jsme cekali 3 roky a výsledek stál z to. Microsoft zde pootevrel dvere své vývojárské kuchyne a predvedl novinky, které na dlouhá léta ovlivní celou radu produktu a služeb.  Pravdepodobne nejvíce ocekávanými informacemi byly první zprávy o pripravované verzi Windows 7. Nejvíce se dnes mužeme, vedle PDC, dozvedet na blogu Windows 7 týmu, na MSDN stránkách nebo na stránkách produktu. Pro vetšinu odborné verejnosti bylo urcite prekvapením soubežné ohlášení nové vetve Windows pod názvem Azure™. Tento nový operacní sytém bežící v internetovém oblaku, nikoli na našich PC, a je soucástí celé platformy internetových služeb, kterou jsme souhrnne nazvali Servisní platformu Azure™. Vývojárskému uchu urcite neunikly zprávy o chystané nové verzi .NET Framework 4.0, která významne rozširuje možnosti dvou soucástí frameworku – WCF a WF. Spolecne byla také ohlášena rada rozšírení pro Windows Server pod názvem Dublin, které umožnují na IIS snadne hostovat, škálovat a spravovat aplikace integrující workflow nebo communication služby.

PDC byl svátkem i pro ostatní produkty a technologie, které po dlouho dobu cekaly v redmondských dílnách. V první rade bych urcite jmenoval zprístupnení Surface SDK a emulátoru toho magického zarízení. Neméne duležité byla i predstavení podpory paralelního programování nebo budoucnosti jazyka C#. Vyjmenováním všech novinek bych asi zabral celý dnešní .NET Zpravodaj a tak uvedu na záver ten nejlepší odkaz – záznamy z celé konference PDC 2008.

 

Preji pekné sledování,

 

Dalibor Kacmár

Platform Stategy Advisor

 


Read comments or post a reply to : Listopadový .NET Zpravodaj
Page 2246 of 21350

Newest posts
 

    Email TopXML